Jak zamontować metalowe dekoracje?

Jak zamontować metalowe dekoracje?

Metalowe dekoracje ścienne są dodatkiem, który podkreśla styl i go uzupełnia. Metal kojarzy się z ciężkim i trudnym materiałem – wiele osób zastanawia się jak montować dekoracje metalowe na ścianie. Nasze produkty wykonane są ze stali węglowej o grubości 2 mm lub 1.5 mm, dzięki czemu są niezwykle stabilne i wytrzymałe.

Poniżej przedstawiamy sposoby montażu metalowych dekoracji ściennych.

 

DWUSTRONNA PIANKOWA TAŚMA

Montaż z wykorzystaniem taśmy montażowej piankowej jest bardzo prosty. Przygotowujemy metalową dekorację ścienną oraz ścianę. Ścianę należy oczyścić z kurzu lub zabrudzeń. Najlepsza jest powierzchnia ściany o lekko chropowatej strukturze. Idealnie gładka, przyległa powierzchnia mogłaby sprawić, że dekoracja metalowa mogła by spaść. Można wcześniej lekko zmatowić taką gładką powierzchnię.

Na dekoracji przyklejamy kawałki taśmy, odrywamy folię zabezpieczającą. Następnie przykładamy metalową dekorację podklejoną taśmą do ściany. Dociskamy, chwilę czekamy, można jeszcze mocniej docisnąć i gotowe.

 

KLEJ MONTAŻOWY ODPOWIEDNI DO ŚCIAN

Dobrym sposobem montażu dekoracji jest również klej montażowy. Na rynku dostępnych jest wiele firm produkujących kleje/kotwy chemiczne, które po utwardzeniu spajają trwale powierzchnie.

Podobnie jak w pierwszym kroku należy w odpowiedni sposób przygotować ścianę lub inną nawierzchnię. Następnie na metalową dekorację ścienną nakładamy klej montażowy na odwrotnej stronie. Dekorację wraz z klejem mocno dociskamy do ściany. Możemy podkleić dekorację taśmą malarską. Rekomendowany czas schnięcia kleju zamieszczony jest na produkcie – będzie różny w zależności od producenta. Po całkowitym wyschnięciu można usunąć taśmę malarską i cieszyć się pięknym dekorem na ścianie.

 

GWOŹDZIKI

Niektóre z naszych produktów – Dekoracja Dragon BallMetalowa Mapa Świata lub Wiedźmin – na rewersie posiadają zamocowane haczyki typu „krokodylki”. To gotowe zamocowanie sprawia, że montaż metalowej dekoracji ściennej jest banalnie łatwy. Potrzebujemy jedynie gwoździka oraz młotka. Przybijamy gwoździk w odpowiednie miejsce, zawieszamy dekorację – i gotowe! Nasze produkty posiadają z tyłu dodatkowo dystanse separujące. Zabieg ten sprawia, że dekoracje jednolicie przylegają do ściany z odpowiednim kątem. Nadaje to efektowi końcowemu efektu głębi.

 

KOŁKI  MONTAŻOWE

Nasze metalowe wieszaki ścienne w zestawie posiadają kołki montażowe. W zależności od koloru produktu w paczce można odnaleźć kołki montażowe w kolorze czarnym lub białym. Niektóre produkty zamiast barwionych kołków zawierają rozetki maskujące. Dzięki rozetkom główka kołka zostaje zamaskowana.

 

Do zamocowania metalowych wieszaków lub innych dekoracji ściennych za pomocą kołków montażowych potrzebna jest poziomica, wiertarka lub wkrętarka, pisak (ołówek, długopis – dowolny produkt do znakowania). Po wyznaczeniu odpowiednich poziomów znakujemy miejsce gdzie będą się znajdowały kołki. Za pomocą wkrętarki lub wiertarki wykonujemy otwory. Montujemy dekorację a wkręty chowamy do rozetek.

Metalowe dekoracje dobrze prezentują się na ciekawym podłożu, na przykład na malowanych cegłach czy betonie architektonicznym ale równie dobrze wyglądają na ścianie w jednolitym kolorze. Wybór jest ogromny wśród wymiarów, kształtów i wzorów, dlatego z łatwością można znaleźć taką dekorację, która najbardziej pasuje do naszego wnętrza. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Chcesz się z nami skontaktować? Masz pytanie, uwagę lub opinię?

Wormart

ul. Górników 50/125

30-860 Kraków

biuro.wormart@gmail.com

tel. 665 769 020 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl